Dolar Yorumları / İntegral Yatırım – (24.09.2018)

Günlük Dolar/TL Paritesi Yorumu

USDTL ‘de yeni bir gelişme yok

USDTL kurunda büyük bir değişiklik izlenmiyor. Kur yeni haftaya 6.27-6.32 aralığında başlamış gözüküyor. Dış piyasada, ABD Dolarındaki pozitif seyir ve Dolar endeksinin 94 puanın üzerindeki seyri, gelişmekte olan ülke piyasalarını rahatsız ediyor. Bu durumdan, TL’nin de negatif nemalandığını gözlemliyoruz. Bu hafta, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler 73. Genel Kurulu genel görüşmelerine katılmak üzere, 23-27 Eylül 2018 tarihlerinde ABD’ye bir ziyaret gerçekleştirecek. Bu süreçte Cumhurbaşkanının ABD’de birçok devlet başkanının yanı sıra yatırım ve iş çevreleriyle ile kanaat önderleriyle de bir araya geleceği belirtildi. Cumhurbaşkanı, BM Genel Kurulu’nun ilk günü olan 25 Eylül’de Genel Kurula hitap edecek. Dolayısıyla bu hafta Sayın Erdoğan’dan gelecek açıklamaları yakından izliyor olacağız. Bugün için yurt içerisinde Türkiye’den kapasite kullanım oranı ve reel kesim güven endeksi açıklanacak. ABD’de gündem sakin olduğu için olası haber akışlarına karşı dikkatli olmakta fayda var.

USD/TRY
Teknik Analiz: USDTL kurunda 6.00 seviyesini destek noktası olarak takip ediyoruz. Bu destek noktasının üzerinde kalmaya devam ettiği müddetçe yukarı yönde hareketini sürdürebilir. Yukarıda ise en yakın direnç 6.40 seviyesinden geçiyor. Kurda, ara destek olarak 6.20-6.30 seviyeleri takip edilebilir.

Destekler: 6.20 / 6.30 / 6.00
Dirençler: 6.40 / 6.55

EUR/TRY
Destekler: 7.35 / 7.27
Dirençler: 7.46 / 7.57 / 7.77

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin