Dolar Yorumları / İntegral Yatırım – (18.07.2019)

ABD ile Türkiye arasındaki gelişmelere rağmen USDTL sakin

Türkiye ile ABD arasındaki gelişmeler USDTL kuru üzerinde korkulan baskıyı yaratmadığını izliyoruz. En son gelen habere göre, ABD Türkiye’yi F-35 programından çıkarılma sürecini başlattığını belirtti. Türkiye ise ABD’nin bu kararından geri dönmesi için açıklamalarda bulunuyor. ABD’nin Türkiye ile ortak stratejileri olduğunu dolayısıyla çalışmak istediklerini ve söylemlerinde çok agresif olmamaları nedeniyle TL varlıklarda ciddi bir harekete neden olmuyor. Ancak kur üzerinde bir hassasiyet olduğu için her iki ülkeden gelebilecek en ufak bir olumsuzluk fiyatlamaları değiştirebilir. Dolayısıyla bugünde gelişmeler yakından izlenmeli.

Teknik Analiz: USDTL kuru 5.70 seviyesinin altında fiyatlanıyor ancak bu seviyenin altında ısrarcı olamazsa yeniden 5.70-5.75 bandına geri dönmek isteyebilir. Kurda hala temkinli seyirler izleniyor. Net bir yönden bahsetmek zor. Yukarı yönlü tepkisinde şimdilik zayıf kalıyor. Ancak kurda olası 5.75 bölgesine doğru deneme hareketi ve bu seviyenin üzerine doğru yükselme algıları bozabilir.

Dirençler: 5.72 / 5.75 / 5.80
Destekler: 5.65 / 5.60 / 5.58

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin