Dolar Yorumları / İntegral Yatırım – (18.06.2019)

USDTL hassas ve temkinli

USDTL kuru üzerinde kırılganlık sürüyor. Dün, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Piyasa Yapıcılığı Sisteminin desteklenmesi amacıyla Piyasa Yapıcı bankalara açık piyasa işlemleri çerçevesinde likidite imkânı kullandırılmasına karar verdi. Likidite imkanına uygulanacak faizin politika faizinin 100 baz puan altında olacağı belirtildi. Ancak açıklamanın etkisi kur üzerinde pek hissedilmedi. Bu hafta seçimin son haftası olması, S400 belirsizliğinin sürmesi TL varlıklar üzerinde baskı kurmaya devam ettiği için USDTL kuru rahatlamakta bir süre daha zorlanabilir. Dışarıda da ABD ve Çin belirsizliği nedeniyle bir süre daha kurda kalıcı bir düşüş görülmeyebilir. Bugün Türkiye’den sanayi üretimi izlenecek. Verinin kur üzerinde etkisi sınırlı kalabilir.

Teknik Analiz: USDTL kuru 14 ve 50 günlük ortalamalarının arasında seyrediyor. 50 günlük ortalama 5.92 seviyesinden geçerken, 14 günlük ortalama ise 5.82 seviyesine denk geliyor. Bu iki noktanın arasında bugün kuru izleyebiliriz. Bu aralığın dışına çıkması durumunda kendisine yeni bir hareket alanı oluşturmak isteyebilir.
Dirençler: 5.92 / 6.00 / 6.05
Destekler: 5.85 / 5.82 / 5.80

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN