Dolar Yorumları / İntegral Yatırım – (13.06.2019)

TCMB’nin ardından USDTL’de yeni bir hareket yok

TCMB’nin beklenen faiz kararı dün açıklandı. Piyasaların beklentisi doğrultusunda politika faizini değiştirmedi. Ancak karar metninde, enflasyon konusunda daha net ve daha rahat bir Merkez vardı karşımızda. Bundan sonraki toplantıları için piyasada olağanüstü bir durumla karşılaşılmadığı sürece faiz indirimine kademeli bir şekilde başlayabileceğinin de sinyalini vermiş oldu. Kararın ardından USDTL kurunda sınırlı bir geri çekilme görüldü sonrasında yeniden kur 5.80 seviyesinin üzerine yükselmiş oldu. Bugün için takvim sakin olası haber akışlarına karşı dikkatli olunmasında fayda var. Dolar endeksi, 97 puana doğru yükselmeye başlamış durumda eğer bu hareketini sürdürmek isterse bu durum USDTL kurunun da yukarı yönlü hareketine neden olabilir. Dolayısıyla dışarıdaki görünümde kur açısından yakından izlenmeli.

Teknik Analiz: USDTL kuru 14 ve 50 günlük ortalamalarının altında seyrine devam ediyor. 50 günlük ortalamasının geçtiği 5.91 seviyesi direnç olarak karşımıza çıkıyor. Bu seviyenin üzerine yükselmekte zorlandığı sürece yukarı yönlü eğiliminde zayıf kalabilir. Ara destek olarak, 5.80 / 5.75 / 5.72 seviyeleri izlenebilir.
Dirençler: 5.81 / 5.91 / 5.95
Destekler: 5.80 / 5.75 / 5.72

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN