Dolar Yorumları / İntegral Yatırım – (13.05.2019)

USDTL sakinleşiyor

USDTL kuru tedirgin seyrediyor. Geçtiğimiz haftaya göre sakinleşen kur için hala net bir yönden bahsetmek zor. Akşam saatlerinde bankaların döviz sattığına yönelik haberler var. Bununla ilgili net bir açıklama bulunmuyor. Bu haberin şimdilik kurun geri çekilmesinde etkili olduğunu düşünüyoruz. Merkez Bankasının piyasayla iletişim içerisinde olması ve agresifliğin önüne geçmesi TL varlıklar açısından olumlu olsa bile yine de risk algısı hala yüksek. Aynı zamanda Türkiye ile ilgili belirsizliklerinde sürüyor olması bir süre daha kurun rahatlamasını zorlaştırabilir. Bugün için Türkiye cari işlemler dengesi açıklanacak. Verinin fiyatlamalar üzerinde etkisi sınırlı kalabilir.

Teknik Analiz: USDTL kurunda genel görünüm yukarı yönlü eğilimini koruduğu yönünde. 22 günlük ortalama 5.92 seviyesinden geçiyor. En yakın bir diğer destek noktası ise 5.95 olarak izlenebilir. Bu destek noktaları kurun rahatlaması açısından önemli olabilir. Yukarıda ise 6.00 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 6.00 / 6.05 / 6.15
Destekler: 5.95 / 5.92 / 5.90

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin