Dolar Yorumları / İntegral Yatırım – (12.07.2019)

Dolar/TL’de bekle gör havası hakim

Dolar/TL 5.68 seviyesinde yatay ve yönsüz hareket etmeye devam ediyor. Merkez Bankası Başkanı değişikliği ve Fed Başkanı Powell’ın faiz adımına yönelik açıklamaları haftaya damgasını vurdu. Powell’ın konuşması sonrası piyasa, Fed’in 31 Temmuz toplantısında 50 baz puan faiz indirimi gelebileceği algısı oluştu ve piyasa Dolar negatif fiyatladı. Bu durum dün gelişmekte olan ülke para birimlerine yaradı ve kurda sakin yatay seyirler izlendi. Kurda halen iç hassasiyetin olduğunu ancak şimdilik fiyatlama konusunda geride kaldığını belirtelim. Bugün iç piyasada sanayi üretim rakamları takip edilecek.

Teknik Analiz: USDTRY’de 50 haftalık ortalama 5.67 seviyesine denk gelmekte. Kur zaman zaman bu seviyeyi gün içi esnetebiliyor. Buna karşın paritede aşağı yönlü eğilimin devamlılığı için bu seviyenin altında kalıcı bir seyre ihtiyaç var. Aşağıda 200 günlük ortalama olan 5.57 ana destek noktası. Buna karşın paritede 5.67 seviyesinden gelebilecek yukarı yönlü tepkiler pariteyi önümüzdeki günlerde 5.75 seviyesine doğru taşıyabilir.

Destekler: 5.58 / 5.5720 / 5.55
Dirençler: 5.70 / 5.7470 / 5.8120

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin