Dolar Yorumları / İntegral Yatırım – (10.05.2019)

USDTL düne göre sakin

Türk Varlıkları üzerindeki baskının sürmesi ve USDTL kurunun yukarı yönlü hareketini hızlandırması TCMB ‘nin harekete geçmesine neden oldu. İlk olarak bir süreliğine 1 hafta vadeli repo ihalesi açmayacağını belirten Merkez ardından zorunlu karşılık oranlarında indirime gitti. Finansal piyasalardaki oynaklık nedeniyle bu önlemleri aldığını belirten Merkezin ardından kurda sınırlı bir geri çekilme görüldü. Bu hamlelerin kalıcı bir düşüşe neden olması beklenmeyebilir. Ancak Merkezin piyasayla iletişim halinde olması en azından agresifliğin önüne geçiyor. Bugün için içeride açıklanacak önemli bir veri akışı bulunmuyor, dışarıda ise ABD enflasyon günü. ABD ve Çin görüşmelerinin sürdüğü bugünde açıklanacak ABD verilerinin Dolar üzerinde etkisi sınırlı kalabilir.

Teknik Analiz: USDTL kuru dün 6.25 seviyesine doğru yükselmesine karşın şimdilik bu seviyeyi aşamadı. Bu sabah 6.10 seviyesinin üzerinde ve düne göre biraz daha sakin. Ancak hassasiyet sürdüğü için kurdaki oynaklığa karşı dikkatli olunmasında fayda var. Kur için ana destek noktası 6.00 seviyesinden geçiyor. Bu seviyenin altında kapanışlar görmediğimiz sürece kurun rahatlamaya başladığını söylememiz zor olabilir. Yukarıda, 6.22 ve 6.25 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir.

Dirençler: 6.15 / 6.22 / 6.25
Destekler: 6.05 / 6.00 / 5.98

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN