Dolar Yorumları / İntegral Yatırım – (02.05.2019)

USDTL 5.95 üzerinde ısrarcı

USDTL kurundaki huzursuzluk sürüyor. YSK’dan İstanbul’la ilgili nihai kararın gelmemesi, Türkiye’ye yönelik risk algısının devam etmesi kuru rahatsız ediyor. Dün yurtiçi piyasalar 1 Mayıs tatili nedeniyle kapalıydı ancak dışarıda Fed’in mayıs ayı faiz kararı takip edildi. Kararda herhangi bir değişikliğe gitmeyen Fed, kararın ardından Başkan Powell’ın açıklamaları takip edildi. Özellikle son dönemde Trump’ın Fed’i eleştirmesinden kaynaklı olarak Fed’in siyasete bağlı olmadığını ekledi. Bugün için içeride açıklanacak önemli bir veri akışı bulunmazken, olası haber akışlarına karşı dikkatli olunmasında fayda var.

Teknik Analiz: USDTL kuru 5.95 seviyesinin üzerindeki seyrine devam ediyor. Kurda 5.95 seviyesinin üzerindeki seyir kurun 6.00 seviyesine doğru hareketini tetikleyebilir. Olası geri çekilmelerde 5.90 seviyesinin altında 5.80-5.90 aralığı gündeme gelebilir. Kurda bir süre daha geri çekilmeler sınırlı kalabilir.

Dirençler: 5.98 / 6.00 / 6.02
Destekler: 5.92 / 5.90 / 5.85

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN