Dolar Yorumları / İnfo Yatırım – (5.08.2022)

Haftaya 17.90 seviyelerinde başlangıç yapan USDTRY paritesi hafta içerisinde bir miktar yukarı yönlü hareketlenmeler gerçekleştirdi. Bu hareketlenmeler ile hafta içerisinde 18 seviyelerinin üstü test edildi. Haftanın son işlem gününde ise parite 18 seviyesinin bir miktar altında fiyatlamalar gerçekleştiriyor. Haftanın son işlem gününde küresel bazda piyasaların gözü ABD kanadında olacak. ABD kanadında TSİ 15:30’da açıklanacak olan Tarım Dışı İstihdam verisi küresel bazda volatilitenin artmasına neden olacaktır.

FED’in yakından takip edeceği bu veri ile birlikte Eylül ayında sıkılaşma adına atılabilecek adımlar hakkında ipuçları aranacak. USDTRY paritesini teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 18.00 – 18.15 – 18.25 seviyeleri direnç noktaları olarak; 17.75 – 17.60 – 17.38 seviyeleri ise destek noktaları olarak takip edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!