Dolar Yorumları / İnfo Yatırım – (3.09.2021)

Haftanın ortasında yurtiçinden gelen büyüme verisi takip edilmiş ve açıklanan veriye göre Türkiye ekonomisi yılın ikinci çeyreğinde beklentilere paralel olarak yüzde 21.7 olarak gerçekleşti. Aylık dönemde baktığımızda da büyümenin yüzde 0.9 olarak gerçekleştiği görüldü. Haftanın son işlem gününe başlarken ise yine yurtiçinden gelecek olan önemli ekonomik veriler takip edilecek. 10:00’da açıklanacak olan TÜFE ve ÜFE verileri ile birlikte TL varlıklarında volatilite artacaktır.

Beklentiler Ağustos ayında yıllık bazda enflasyonun yüzde 18.70 olabileceği yönünde. Ardından gözler ABD kanadına çevrilecek. TSİ 15:30’da haftanın da en önemli ekonomik verilerinden biri olan Tarım Dışı İstihdam verisi takip edilecek. FED’in de varlık alım programında azaltım yoluna gitme takvimi için yakından takip ettiği istihdam sektörüne dair bu veri küresel bazda volatiliteyi artıracaktır. Tarım Dışı İstihdam verisinin beklentilerin üzerinde gelmesi ile birlikte FED’in varlık alım programında azaltım yoluna daha rahat gidebileceği beklentisi oluşabilir. Bu da dolar endeksinde toparlanmaları destekleyebilir.

USDTRY paritesini teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 8.38753 – 8.45109 – 8.55080 seviyeleri direnç noktaları olarak; 8.23249 – 8.15638 – 8.05286 seviyeleri destek noktaları olarak takip edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!