Dolar Yorumları / İnfo Yatırım – (29.06.2022)

Geçtiğimiz hafta Cuma günü BDDK’nın attığı adımlar ile birlikte TL, dolar karşısında değer kazanımı yaşamış ve USDTRY paritesinde sert aşağı yönlü hareketlenmeler gerçekleşmişti. Bu hareketlenmeler ile birlikte yeni haftaya 16.71 seviyelerinde başlayan parite, haftanın üçüncü işlem gününde haftaya başlangıç seviyesinin bir miktar altında fiyatlamalar gerçekleştiriyor. Diğer yandan hafta içerisinde Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin enflasyon hakkında açıklamaları takip edildi.

Nebati; ülke olarak geçmişte enflasyondan çok çekildiğini, iktidara gelindiği andan itibaren enflasyon ile mücadele edildiğini ve başarıya ulaşıldığı belirtirken; enflasyonun olumsuz etkilerinin de farkında olunduğunu sözlerine ekledi. Haftanın üçüncü işlem gününde piyasalar yurtiçinden gelen ekonomik güven endeksi verisini takip etti. Gelen veriye göre Haziran ayında söz konusu veri 93.60 olarak gerçekleşti. Veri bir önceki dönem ise 96.70 seviyesindeydi. Yeni günde gözler 15:30’da ABD’de açıklanacak olan GSYİH verisinde olacak. 16:00’da ise FED Başkanı Powell’ın konuşma yapması bekleniyor. USDTRY paritesini teknik olarak inceleyecek olursak 16.90 – 17.16 – 17.40 seviyeleri direnç noktaları olarak; 16.30 – 16.00 – 15.60 seviyeleri ise destek noktaları olarak takip edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!