Dolar Yorumları / İnfo Yatırım – (26.06.2019)

Dolar/TL’de Takip Edilecek Seviyeler

Amerika kanadında geçtiğimiz hafta Fed’in 2019 yılı içerisinde faiz indirimi yoluna gidebileceği sinyali vermesi ile dolarda zayıflama hareketleri gerçekleşiyor. Zayıflayan dolar USDTRY paritesinde aşağı yönlü hareketlenmelerin yaşanmasına vesile oluyor. Bununla birlikte TL üzerinde büyük kamburlardan biri olan ‘seçim belirsizliği’ İstanbul seçimlerinin sonuçlanması ile şuanlık ortadan kalktı. Bu baskı unsurunun ortadan kalkması TL’yi bir miktar rahatlattı. Piyasalar Temmuz ayında S-400’lerin teslim edilmesini bekliyor. Diğer yandan Amerika ise S-400’lerin ülkeye girmesi halinde yaptırım yapma tehdidinde bulunuyor. Amerika ile ilişkilerin gerilme ihtimali ise USDTRY üzerinde volatilitenin artmasına neden oluyor. Bu sebeple bu konu hakkında gelen haber akışları yakından takip ediliyor. Ek olarak gün içerisinde Amerika’dan gelecek olan ekonomik veriler takip edilecek.

Tüm bunlar ışığında USDTRY paritesini teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 5.8422 – 5.8792 – 5.9302 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü gevşemelerde ise 5.7573 – 5.7105 – 5.6625 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN