Dolar Yorumları / İnfo Yatırım – (24.11.2022)

Piyasalar hafta başlarında yurtiçinden gelen tüketici güven endeksi verisini takip etmiş ve Kasım’da söz konusu verinin 76.6 ile son bir yılın zirvelerinde gerçekleştiği görülmüştü. Böylelikle yükselişin sürdüğü görüldü. Bununla birlikte Hazine ve Maliye Bakanı Nebati bazı açıklamalarda bulundu. Nebati; fiyat istikrarını sağlamak ve vatandaşımızın alım gücünü artırmak için kapsamlı adımlar atıldığını, enflasyondaki tedrici düşüşün yakın zamanda gerçekleşeceğini belirtti. Haftanın dördüncü işlem gününde ilk olarak 10:00’da yurtiçinden gelecek olan Kapasite Kullanım Oranı ve İmalat güveni verileri izlenecek.

Bunlarla birlikte bugün gözler TCMB’de olacak. Bugün gerçekleşecek olan para politikası kurulu sonrasında banka faiz oranı kararını 14:00’da açıklayacak. Beklentiler bankanın faiz indirimlerine devam etmesi ve faizin tek hanelere inmesi yönünde ağırlık kazanmış durumda. Bu sebeple bugün gözler TCMB’de olacak. USDTRY paritesini teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 18.65 – 18.75 – 18.85 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü gevşemelerde ise 18.45 – 18.32 – 18.15 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!