Dolar Yorumları / İnfo Yatırım – (24.07.2019)

USDTRY Paritesinde Yön Neresi?

Bilindiği gibi birkaç hafta önce sürpriz bir karar ile birlikte Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı görevinden alınmıştı. Hükümet kanadında bu görevden alınma için ise ‘talimatlara uymadığı’ gerekçe gösterilmişti. Yeni başkan ise Murat Uysal olarak atanmıştı. Yeni Başkan Murat Uysal 25 Temmuz Perşembe günü ilk toplantısını gerçekleştirecek. Hükümet kanadı uzun süredir faiz oranlarının yüksekliğinden şikayetçiydi. Faizlerin inmesi yönünde açıklamalar takip ediliyordu. Başkanın görevden alınması ve yeni başkanın atanması ile birlikte faiz indirim beklentileri piyasalarda oldukça arttı. Artık faiz indirimi olur mu sorusundan ziyade ne kadarlık bir faiz indirimi olacak sorusu sorulmaya başlandı. Perşembe günü beklentilerin üzerinde bir faiz artışı gerçekleşirse enflasyonda yükselme gerçekleşebilir. Bu toplantı merakla beklenirken dün Amerika’dan gelen 2. El konut satışları verisi takip edildi.

Buna göre Haziran ayında ABD’de söz konusu veri %1.7 ile beklenenden fazla düşüş gerçekleştirdi. Fakat dolar küresel çapta yeni haftaya güçlü başladı. Tüm bunlar ışığında USDTRY paritesinde 5.7925 – 5.9061 – 5.9726 seviyeleri direnç noktaları olarak; 5.5788 – 5.4868 – 5.3993 seviyeleri ise destek noktaları olarak takip edilebilir.

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin