Dolar Yorumları / İnfo Yatırım – (23.06.2022)

Hafta içerisinde TÜİK’in açıkladığı tüketici güven endeksi verisi takip edildi. Yapılan açıklamaya göre Türkiye’de tüketici güven endeksi Haziran ayında bir önceki aya göre yüzde 6.2 oranında azaldı. Söz konusu endeks bir önceki ay 67.6 seviyesindeydi. Haziran ayındaki 63.4 değeri ise tarihi düşük seviye olarak kayıtlara geçti. Bununla birlikte TCMB Başkanı Kavcıoğlu, Cuma günü ihracatçılar ile bir toplantı düzenleyecek. Yapılan açıklamaya göre toplantının an gündem maddesi TL reeskont kredilerinde yapılan son düzenleme olacak. Dün ise Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selamn’ın Türkiye’ye yaptığı ziyaret takip edildi. Selamn’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesi sonrasında yayımlanan bildiride; siyasi, ekonomik, askeri, güvenlik dahili ikili ilişkilerde yeni işbirliği döneminin başlamasına yönelik kararlılığa vurgu yapıldı.

Yeni günde ise gözler artık tamamen TCMB’nin para politikası kurulu toplantısında olacak. Banka 14:00’da faiz oranı kararını açıklayacak. Beklentiler faiz oranlarında bir değişiklik olmayacağı yönünde ağırlık kazanmış durumda. Bununla birlikte karar metninde önümüzdeki dönemlere ait ipuçları aranacak. USDTRY paritesini teknik olarak inceleyecek olursak 17.50 – 17.75 – 18.00 seviyeleri direnç noktaları olarak; 17.20 – 17.00 – 16.75 seviyeleri destek noktaları olarak takip edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!