Dolar Yorumları / İnfo Yatırım – (22.07.2019)

TL İçin Önemli Bir Haftaya Giriliyor

USDTRY paritesinde her hafta piyasalar önemli haber akışlarını takip ediyor. S-400’lerin teslimatı ardından Amerika kanadının ne cevap vereceği beklenmiş fakat korkulan sert açıklamalar gelmemişti. Her ne kadar ‘yaptırım’ olup olmayacağı şuan netlik kazanmamışken, ABD Türkiye’nin şuanlık F-35 programının askıya alındığını açıklamıştı. Bununla birlikte hafta içerisinde Amerikalı heyetin Türkiye’ye geleceği bekleniyor ve bu görüşme yakından takip edilecek. Bununla beraber haftanın en önemli ekonomik verilerinden biri Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın Perşembe günü gerçekleştireceği para politikası toplantısı. Birkaç hafta önce beklenmedik bir karar ile TCMB Başkanı görevinden alınmış ve yeni Başkan olarak Murat Uysal görece getirilmişti. Bu sebeple bu toplantı sonrası faiz indirimi olup olmayacağı merakla bekleniyor.

Tüm bunlar ışığında USDTRY paritesini teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 5.7213 – 5.7925 – 5.9061 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü gevşemelerde ise 5.5788 – 5.4868 – 5.3993 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin