Dolar Yorumları / İnfo Yatırım – (14.06.2021)

Bundan birkaç hafta önce yukarı yönlü hareketlenmeler ile birlikte tarihi rekorlarını güncelleyen USDTRY paritesinde kademeli aşağı yönlü hareketlenmeler yaşanıyor. Geçtiğimiz hafta parite 8.6540 seviyelerinde başlangıç yapmış ve aşağı yönlü kademeli hareketlenmeler gerçekleştirmişti. Bu kademeli aşağı yönlü hareketlenmeler ile birlikte parite geçtiğimiz haftayı 8.38 seviyelerinde kapattı. Böylelikle TL, dolar karşısında haftayı yüzde 3’ün üzerinde değer kazanımı ile kapattı. Yeni haftada piyasalar ilk gün yurtiçinden gelecek olan Cari Hesap ekonomik verisini takip edecek.

Veri ile birlikte TL varlıklarında volatilite artacaktır. Ek olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Biden’ın görüşmesi izlenecek. Haftanın ise en önemli ekonomik gelişmelerinden biri TL için Perşembe günü gerçekleşecek. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Para Politikası Kurulu Perşembe günü biraraya gelecek ve faiz oranı kararını açıklayacak. Yaşanan son gelişmelerin ardından bu toplantının önemi daha da arttı ve piyasalar bu toplantı sonrasında ne olacağını merakla bekliyor. Piyasalardaki genel kanı faiz oranlarında bir değişiklik olmayacağı yönünde fakat karar ve karar metni yakından incelenecek.

USDTRY paritesini teknik olarak inceleyecek olursak 8.36623 – 8.40865 – 8.47111 seviyeleri direnç noktaları olarak; 8.28172 – 8.22476 – 8.17551 seviyeleri ise destek noktaları olarak takip edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!