Dolar Yorumları / İnfo Yatırım – (13.05.2022)

Haftaya 14.94 seviyelerinde başlangıç yapan USDTRY paritesi, hafta içerisinde kademeli yukarı yönlü hareketlenmeler gerçekleştirdi. Bu hareketlenmeler ile birlikte parite haftanın son işlem gününe 15.39 seviyelerinde başlangıç yaptı. Piyasalar yeni günde yurtiçinden gelen ekonomik verileri takip etti. Gelen veriye göre Türkiye’de Sanayi Üretimi Mart ayında yıllık bazda beklentilerin üzerinde yüzde 9.6 oranında gerçekleşti. Piyasalardaki beklentiler ise yüzde 6.5 seviyelerindeydi. Kapasite Kullanım Oranı’na baktığımızda ise aylık bazda yüzde 0.3; yıllık bazda ise %2.5 oranında gerçekleştiği görüldü. Yeni günde küresel bazda piyasaları sert etkileyebilecek bir ekonomik veri akışı bulunmuyor.

USDTRY paritesini teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde 15.50 – 15.75 – 16.00 seviyeleri direnç noktaları olarak; 15.25 – 15.00 – 14.75 seviyeleri ise destek noktaları olarak takip edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!