Dolar Yorumları / İnfo Yatırım – (12.02.2019)

Günlük Dolar/TL Paritesi Yorumu

Dolar/TL 5,26 civarında bekleyişini sürdürüyor

Dolar/TL ABD faiz artış hızındaki yavaşlama ve TCMB’nin sıkı duruş söylemlerinin yarattığı iyimserlikle bir süredir işlem gördüğü 5.25 civarından, dolar endeksindeki değerlenmenin sekizinci güne taşınmasıyla birlikte yönünü sınırlı da olsa yukarı çevirdi. Küresel ticaret savaşları önemini koruyor. 1 Mart öncesinde Çin ve ABD’nin bir anlaşma sağlayıp sağlayamayacağı belirsizliğini korurken dün itibarıyla dolar endeksindeki değer kazancı sekizinci gününe taşınmış durumda. Bu değer kazancı gelişmekte olan ülkeleri negatif etkiledi. TL’deki değer kaybı ise benzer ülkelere göre daha sınırlı.

Dolar/TL 2018 yılında tarihi zirve seviyesi olan 7,20 seviyesini görmesinin ardından düzeltme safhasına geçerek orta vadede 5,13 destek seviyesini görmesinin ardından tepki yükselişi eğilimine girerek 5,10-5,40 aralığında sınırlı yukarı yönlü yükselişini devam ettiği görülmekte. Dolar/TL’de 60 dakikalık HO 5,22 seviyesinde bulunuyor, bu seviyenin altındaki hareketler aşağı yönlü eğilimi arttırabilir, üstündeki fiyat oluşumlarının ise kademeli olarak 5,30-5,35 eğilimini arttırabileceğini söyleyebiliriz. Kısa vadede 5,22 seviyesi destek olarak karşımıza çıkarken, 5,30 seviyesi ise direnç olarak izlenmekte.

DOLAR/TL’DE YÖN NE OLUR? UZMANINDAN ÜCRETSİZ DESTEK ALMAK İÇİN TIKLAYIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin