Dolar Yorumları / İnfo Yatırım – (11.06.2021)

Geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği hareketlenmeler ile yeni rekor seviyelerde fiyatlamalar gerçekleştiren USDTRY paritesi içerisinde bulunduğumuz haftada kademeli aşağı yönlü hareketlenmeler sergiledi. Hafta başından itibaren TL’nin dolar karşısındaki performansına baktığımızda yüzde 2’nin üzerlerinde değer kazanımları gerçekleştirdiği görülüyor. Dün de USDTRY paritesinde gerçekleşen aşağı yönlü hareketlenmeler ile TL, dolar karşısında gelişmekte olan ülke para birimleri arasında en fazla değer kazanımı yaşayan para birimlerinden biri olarak karşımıza çıktı.

ABD kanadında Mayıs ayına ait enflasyon verisi açıklandı ve veri yıllık bazda yüzde 5 olarak gerçekleşti. Bu oran ise 13 yıldır görülmemişti. Veri öncesinde ABD 10 yıllık hazine tahvil faizi yüzde 1.47 seviyelerindeyken, veri sonrasında yüzde 1.50 seviyelerin üzerini gördü. Piyasalar haftanın son işlem gününe yurtiçinden gelecek olan ekonomik veriler ile başlayacak. Gelecek olan Perakende Satışlar ve Sanayi Üretimi ekonomik verileri TL varlıklarında volatiliteyi artıracaktır.

Veriler 10:00’da açıklanacak. USDTRY paritesini teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 8.47111 – 8.5435 – 8.61048 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü gevşemelerde ise 8.40865 – 8.36623 – 8.30514 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN