Dolar Yorumları / İktisatbank – (18.02.2021)

Her ne kadar, uzun süredir taşıdığımız ‘dolar sat TL’ al pozisyonumuzdan ‘kar al’ çalıştırarak, 6,90’lı seviyelerden çıkmış olsak da, TL’nin 7,03-7,05 bandı üzerinde gecelik bir kapanış yapmaması durumunda, TL’nin göreceli olarak iyimser tavrını korumasını beklemeye devam ediyoruz. Henüz ‘TL sat dolar al’ gibi bir niyetimiz veya beklentimiz de yok!

Bugün, gözler, TSİ14:00’da TCMB olağan Para Politikası Kurulu toplantısında olacaktır. Her ne kadar genel kanı, politika faizinin %17’de sabit tutulacağı ve beraberinde güçlü politika metni ile ‘şahin’ duruşunun korunacağı yönünde olsa da, ölçülü bir faiz artırım ihtimalini de 50-100 baz puan kesinlikle dışlamıyoruz.

USDTRY kurunda teknik manada 6,85-6,90 aralığı halen daha test edilebilir. Görülmesi durumunda, illaki döviz alım yapmanız gerekiyorsa (hedge amaçlı veya ithalat ödemesi) alım denenebilir. 6,85 seviyesi aşağı yönlü geçilirse, tereddütsüz TL lehine alım yönünde yeniden pozisyon açacağız.

Kaynak: İktisatbank Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN