Dolar Yorumları / IKON Menkul – (04.02.2019)

Günlük Dolar/TL Paritesi Yorumu

USDTRY – 5.3000’un Üzerindeki Olası Kapanışlara Dikkat…

Geçtiğimiz hafta gerçekleşen FED toplantı açıklamalarında, FED’in neredeyse politika değişikliğine gidebilecek olması ve çok da beklenmedik şekilde faiz artışlarına ara vereceğini belli etmesi TRY gibi gelişmekte olan para birimlerinin prim yapmasını sağlamıştı. USDTRY paritesi bu gelişme ile 5.3000’un aşağısında kalmaya devam ediyor. Ancak gözden kaçırılmaması gereken nokta, ABD ekonomisinin genel olarak FED’in fren yapacağı kadar beklenti dışı bir durumda olmamasıdır. Geçtiğimiz Cuma günü açıklanan Tarım Dışı İstihdam Raporu ve ISM İmalat PMI endeksi verilerinde ABD ekonomisinin halen güçlü olduğu gözükmekte.

Bugün Ocak ayı enflasyon verisi açıklanacak olup, yurt içi gelişme açısından bu veri oldukça önemlidir.Teknik olarak baktığımızda; parite kısa vadede 34 günlük ortalamanın aşağısında kalmaya devam ediyor ve bu bölge aşağısında kaldıkça TRY lehine görünümün daha önde olması teknik olarak mümkün. Ancak 5.3000’ün üzerinde mum kapanışı oluşması durumunda paritede dolar lehine görünümün oluşabilir.
Destekler: 5.2150 – 5.1400 – 5.1000
Dirençler: 5.3000 – 5.3420 – 5.3900

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin