Dolar Yorumları / GCM Yatırım – (3.06.2020)

USDTRY Enflasyon verisi sonrasında 6,72 seviyesi civarındaki seyrini sürdürdü. Gelişmekte olan ülke para birimlerinin ABD Doları karşısındaki pozitif tutumu ile birlikte 6,6850 seviyesine ulaşan kur yeni dönemde düşüşlerine devam edebilir mi sorusunun cevabı önemlidir.

ABD Dolarının değer kaybını sürdürdüğü bir ortamda Türk Lirası güçlü kalmaya devam edebilirse, 6,6700, 6,5950 ve 6,5200 seviyelerine doğru geri çekilme düşüncesi gündemimizi meşgul edebilir. Hareket alanında istekli olup olmaması hususunda da Türk Lirasının gelişmekte olan ülke para birimleri içerisindeki performansı yakinen takip edilmelidir.

Şuan için iyimser senaryoda kur tarafındaki olası düşüşler 6,67 desteğinin kırılması durumunda Fibonacci %61,8’lik düzeltme oranı ve yükseliş trendinin üst noktasını temsil eden 6,52 desteğine kadar devam edebilir. İlgili iyimser senaryonun sona ermesi içinse 21 ve 34 günlük üssel hareketli ortalamaları temsil eden 6,83 seviyesi üzerindeki günlük kapanışa ihtiyaç vardır. Ancak bu teyit ile 7,27 seviyesinden başlayan düşüşler sona erdi beklentisi gündemimizi meşgul edebilir.

Kaynak: GCM Yatırım

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN