Dolar Yorumları / Garanti Yatırım – (30.04.2019)

TCMB’nin Nisan toplantısında “gerekli görüldüğünde ilave sıkılaştırma yapılabileceği” yönündeki şahin ifadenin karar metninden çıkarması sonrası piyasa Cuma açıklanacak enflasyon verilerine odaklanıyor. Bu hafta ayrıca hem Fed toplantısı hem de ABD verileri TL piyasasına yön verebilir. CDS dün hafif gevşeyerek 454 baz puan oldu, risk primleri geçtiğimiz haftaya nazaran yüksek seyrediyor. Geçtiğimiz yılın Ağustos-Eylül döneminin ana desteği olan 5.95/6.00 bölgesi ana direnç olarak geçerliliğini koruyor. Bu bölgenin ihlal edilmesi durumunda 6.13/15 seviyesi bir sonraki direnç olarak değerlendirilebilir. Destek ise Mart ayının tepesi olan 5.77/80 aralığında.

Bugün USDTRY piyasası için bir diğer odak noktası enflasyon raporu olacak. Merkez Bankası yılın ikinci enflasyon raporunu saat 10.30’da açıklayacak. Başkan Murat Çetinkaya’nın sunumunda enflasyon tahminlerine ilişkin revizyona gidip gitmeyeceği takip edilecek. Ayrıca saat 14.00’da Nisan PPK toplantısı tutanakları yayımlanacak.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN