Dolar Yorumları / Garanti Yatırım – (27.06.2019)

İç siyasetteki beklentilerin sona ermesiyle gözler, yurtdışındaki ana gündem olan G20 görüşmelerine odaklandı. 5.74 çevresinde gerilemenin zayıflaması ile birlikte tekrar 5.81 seviyesi üzerinde fiyatlamalar oluşmaya başladı. Bugün yeniden ABD’nin yaptırım haberlerin öne çıkacağı günde, TL’nin diğer gelişmekte olan ülke para birimlerinde olduğu gibi zayıflamalar görülebilir. 5.81 ‘deki referans kanal desteğinin üzerinde kalındığı sürece 5.92 seviyesi kısa vade direnç olacaktır.

Daha önce de ısrarla altını çizdiğimiz 5,90 ana direnci üzerindeki hareketin aşılamaması sonrasında geri çekilmenin ilk hedefi 5,73 olup savrulmalarla beraber 5,70-5,75 aralığı görülebilir. Muhtemel yukarı atakta yaşanacak hareketin zayıflaması ve tekrar 5,85 üzerine çıkılmadığı sürece SATIŞ tarafında olunması gerektiğini düşünüyoruz. 5,85 seviyesinin gün içi direnç olarak, aşağıda ise 5,78-5,80 aralığının destek olarak kullanılabileceğini önermekteyiz.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN