Dolar Yorumları / Garanti Yatırım – (25.02.2020)

Dün yurtiçi veri gündeminde kapasite kullanımı ve reel sektör güveni vardı. Kapasite kullanımı verisi %76 seviyesinde gerçekleşirken, reel sektör güveni ise 106.7 olarak açıklandı. Global piyasalarda virüs kaynaklı endişelerden dolayı risk alma iştahı sınırlı ve bu durumun yansımaları kısmen yurtiçi varlıklarda da hissediliyor. Bugün Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal’ın Bursa’da yapacağı konuşmadan para politikasına ait ipuçları takip edilecek.

Diğer yandan ay başından beri güçlenen Dolar endeksindeki ivmenin azaldığını ve bu durumun GOÜ ülke para birimleri üzerindeki baskıyı azalttığını izliyoruz. Bu hafta yurtiçi veri gündeminde Ocak ayı Ticaret Dengesi ve 4Ç büyüme rakamları olacak. TL’nin dolara karşı performansına yıl başından bu yana baktığımız zaman %2.87 değer kaybı görüyoruz aynı dönemde GOÜ para birimlerinin ortalama değer kaybı %3.29 seviyesinde bulunuyor.

USDTRY’de 6.13-6.15 dirençler, 6.07-6.03 destekler olarak karşımıza çıkıyor. Spot USDTRY; 6.13 – 6.15 seviyelerinin gün içi direnç olarak, aşağıda ise 6.07 – 6.03 seviyelerinin destek olarak kullanılabileceğini önermekteyiz.

Dolar Şubat kontratında ; Gün içi direnç seviyesi 6.15 – 6.17 ; destek seviyeleri de 6.09 – 6.05 olarak kullanılabilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN