Dolar Yorumları / Garanti Yatırım – (14.01.2020)

Küresel ortamdaki jeopolitik riskler azalırken, faizlerin düşük kalmaya devam edeceği makro ekonomik koşullar sürüyor. Bu durum gelişmekte olan ülke piyasalarındaki baskıyı hafifletiyor. Yurtiçi piyasalarda bulunan bazı kırılganlıklar karşımıza risk unsuru olarak çıkmakla birlikte bunların başında gerçekleşen enflasyon ve politika faizi dengesinin bozulması ihtimali geliyor. Perşembe günü TCMB faiz kararı açıklanacak.

Piyasada 50- 100 baz puan indirim beklentileri oluşmuş durumda. Swap piyasasında ise 75 baz puanlık indirim fiyatlaması yapılıyor. USDTRY’de dün 5,84 seviyelerine kadar geri çekilme yaşandı. 5,85- 5,86 çevresindeki güçsüzlük devam etmez ise olası ivme artışları yukarı tarafta 5,91-5,96 aralığına yükselişleri beraberinde getirebilir.

Spot USDTRY; 5,91– 5,96 seviyelerinin gün içi direnç olarak, aşağıda ise 5,85 ve 5,82 seviyelerinin destek olarak kullanılabileceğini önermekteyiz.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN