Garanti Yatırım Dolar/TL için bugün ne bekliyor?

Spot USD/TL paritesi…

USDTRY’de, küresel piyasalarda, merkez bankaları toplantıları ve paralelindeki teşvik senaryoları ile tahvil fiyatlamaları öncül parametre olmaya devam ediyor. Dolar endeksindeki yükseliş devam ederken USDTRY paritesi 5,76 seviyesi çevresinde kalmaya devam ediyor.

30 Ağustos’da görülen 5,85 alçalan tepesi sonrası düzeltme 5,64’te sönümlenerek geri gelmeye devam etmişti. Ancak mevcut geri çekilmenin 5,60’ın da altına 5,45 seviyesine kadar olası sarkmaları, formasyon devamı için teorik sayımın içinde bulunuyordu. 5,81 geçilmesi durumunda bu ivmelenme devam formasyonuna dönüşecektir. Aksi takdirde bu atağın yavaşlamasını ve 5,45-5,55 aralığındaki ana formasyon düzeltme noktasına geri çekilmesi beklenir.

5,60 çevresindeki ALIŞ önerimiz sonrasında, 5,81 seviyesine yaklaşılması durumunda kademeli SATIŞ tarafında olunabileceğini, 5,80 geçilmeden kademeli olarak azaltılmasını önermekteyiz. 5,78-5,81 seviyelerinin gün içi direnç olarak, aşağıda ise 5,70 seviyesinin destek olarak kullanılabileceğini önermekteyiz.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN