Dolar Yorumları / Garanti BBVA Yatırım – (7.05.2020)

Yurt dışı piyasalarda karışık seyir sürerken gelişmekte olan ülke para birimleri üzerindeki baskı hissedilmeye devam ediyor. Aynı zamanda dolar endeksinin güçlenmesi ile oluşan küresel dolar talebi Türk Lirası’na baskı yapan unsurlardan bir tanesi olarak ön planda bulunuyor. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak uluslararası yatırımcılarla yaptığı telekonferanstaki sunumunda Bloomberg haberinde bulunan detaylara göre enflasyonda baskı beklemediğini, yılın son çeyreğinde toparlanma beklediğini, swap görüşmelerinin devam ettiğini ve Türkiye’nin rezervlerinin fazlasıyla yeterli olduğunu belirtti.

Dün neredeyse tüm gelişen ülke para birimlerinde değer kaybı yaşanırken TL hafif olumsuz ayrıştı, Rus Rublesi Dolar’a karşı yüzde 1 civarında, Güney Afrika Randı %1.2 ve Türk Lirası ise %1.7’ye yakın değer kaybına uğradı.

Spot USDTRY; 7.23– 7.29 seviyelerinin gün içi direnç olarak, aşağıda ise 7.15– 7.11 seviyelerinin destek olarak kullanılabileceğini önermekteyiz.

Dolar Mayıs kontratında; Gün içi direnç seviyesi 7.28 – 7.34 ; destek seviyeleri de 7.20 – 7.16 olarak kullanılabilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN