Dolar Yorumları / Garanti BBVA Yatırım – (4.05.2020)

TCMB Başkanı Murat Uysal yılın ikinci enflasyon raporu sunumunda virüs salgınının maliyet ve talep üzerindeki etkilerine etkilerine dikkat çekti. Uysal, Türk Lirası’nda son dönemde yaşanan değer kaybına rağmen emtia fiyatlarındaki keskin düşüşlerin enflasyon görünümüne olumlu yansıdığını belirtti. TCMB yıl sonu Tüfe tahminini %8.2 seviyesinden %7.4 seviyesine düşürdü.

Enflasyondaki düşüşün Temmuz ayından sonra hızlanması bekleniyor. Swap görüşmelerinin devam ettiğini belirten Uysal, somut neticeler ortaya çıkınca paylaşılacağını söyledi. Ayrıca son dönemde çok konuşulan IMF borçlanması ile ilgili herhangi bir kaynak ya da swap girişimi olmadığını ekledi. ABD’de ise piyasalar üzerinde bilanço dönemi etkileri sürüyor, vadeli endeksler haftaya negatif başladı. Dolar endeksi hafif güçleniyor. GOÜ para birimleri üzerinde baskı hissediliyor.

Spot USDTRY; 7.04– 7.07 seviyelerinin gün içi direnç olarak, aşağıda ise 6.99– 6.94 seviyelerinin destek olarak kullanılabileceğini önermekteyiz.

Dolar Mayıs kontratında; Gün içi direnç seviyesi 7.09 – 7.12 ; destek seviyeleri de 7.03 – 6.98 olarak kullanılabilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN