Dolar Yorumları / Garanti BBVA Yatırım – (31.03.2020)

Bir yandan küresel ortamdaki dolar talebi tam olarak azalmadı diğer yandan virüs salgınının yarattığı hem sağlık hem ekonomi alanlarındaki belirsizlikler sürüyor. Durum böyle olunca dünyada gelişmiş ve gelişen ülke piyasalarındaki baskı azalmamakla beraber iyimser fiyatlamaları da sınırlı şekilde izliyoruz.

Yurt içinde ekonomik aktiviteler tüm dünyada olduğu gibi büyük oranda yavaşlamış durumda ve bu gidişat büyüme ve işsizlik rakamlarında olumsuz biçimde önümüzdeki dönemde karşımıza çıkacak. Aynı zamanda düşen petrol fiyatları ve azalan talep faktörleri neticesinde yurt içi enflasyon rakamlarının düşmesi ve yıl sonu enflasyon beklentilerinin önemli ölçüde aşağı çekilmesi gündeme gelebilir. Moody’s Güney Afrika’nın kredi notunu ‘yatırım yapılabilir’ seviyesinin altına indirdi bununla birlikte oluşan baskı ile TL’de dün %1.7 değer kaybı izlendi.

Spot USDTRY; 6.60 – 6.62 seviyelerinin gün içi direnç olarak, aşağıda ise 6.54 – 6.51 seviyelerinin destek olarak kullanılabileceğini önermekteyiz.

USD/TL Mart kontratında ; Gün içi direnç seviyesi 6.61 – 6.63 ; destek seviyeleri de 6.55 – 6.52 olarak kullanılabilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN