Dolar Yorumları / Garanti BBVA Yatırım – (29.04.2020)

Dolar endeksinin karışık seyri sürerken bir yandan ABD’de açıklanan önemli şirketlerin bilançoları ABD endekslerinin yönünü ve global risk alma iştahı seviyesini belirliyor. Dün ABD’deki negatif kapanış ardından vadeli işlemlerin bugün sabah %1 kadar yükselişe geçtiğini ve dolar endeksinin 100 seviyesi altında kaldığını izliyoruz.

Türk Lirasında bir süredir 7 seviyesi sınırında işlemler geçiyor ancak bu seviye aslında önemli bir direnç veya destek bölge değil yani bu seviyenin biraz üzerini görürsek eğer, bu bir anda kurda 50 kuruşluk hareket olacağı anlamına gelmiyor aksine artık bu seviyelerde küresel ortamdaki iyimserliğin azalmaması ve yurt içinde ekonomik açıdan olumlu tablonun sürmesi şartları ile kurda normalleşme adına ciddi düzeltmeler yaşanması gerekiyor.

Yıl sonu kur tahminimiz 6.75 seviyesinde bulunuyor ve bu virüs sürecinde TL’nin diğer GOÜ para birimlerine göre olumlu performans gösterdiğini hatırlatalım.

Spot USDTRY; 7.00– 7.05 seviyelerinin gün içi direnç olarak, aşağıda ise 6.93– 6.88 seviyelerinin destek olarak kullanılabileceğini önermekteyiz.

Dolar Nisan kontratında; Gün içi direnç seviyesi 7.02 – 7.07 ; destek seviyeleri de 6.96 – 6.91 olarak kullanılabilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN