Dolar Yorumları / Garanti BBVA Yatırım – (27.04.2020)

Dünya genelinde finansal piyasalarda oluşan kötümser fiyatlamalar virüs salgını neticesinde ortaya çıkan endişeler kaynaklıydı. Gelinen noktada tüm ülkelerin normalleşmeye dönme adımları atmaya başladıklarını izliyoruz. Aynı zamanda yurt içinde de ölüm sayılarının azalması ve iyileşen hasta sayısının yeni vaka sayısını geçmesi gibi pozitif bir tablo ile karşılaşıldı.

Tüm bu gelişmeler umut verici olsa da ekonomi henüz tam anlamı ile eskisi gibi aktif hale gelmedi ancak kademeli olarak önlemlerin ve kısıtlama uygulamalarının kaldırılması planlamalar arasına girdi. Ekonomi tarafında ise henüz büyüme ve işsizlik rakamlarına salgının nasıl bir yansıması olur tam netleşmedi ancak finansal piyasalarda daha iyimser fiyatlamalar izleniyor.

Kurda 7 sınırında işlemler sürerken haftaya zayıf başlayan dolar endeksi TL üzerindeki baskının bir miktar azalmasına sebep olabilir.

Spot USDTRY; 6.99 – 7.02 seviyelerinin gün içi direnç olarak, aşağıda ise 6.93– 6.81 seviyelerinin destek olarak kullanılabileceğini önermekteyiz.

ABD Doları Nisan kontratında; Gün içi direnç seviyesi 7.01 – 7.04 ; destek seviyeleri de 6.95 – 6.84 olarak kullanılabilir

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN