Dolar Yorumları / Garanti BBVA Yatırım – (27.03.2020)

Koronavirüsün Türkiye ve dünya ekonomisine olası etkilerinin boyutu henüz tam olarak ölçülebilmiş olmasa bile ekonomik aktivitelerin yavaşlaması kaynaklı olarak bazı tahminler söz konusu. Dolayısı ile bu noktadaki belirsizlik finansal piyasalardaki karışık fiyatlamaların da temelini oluşturuyor. Dün Türkiye Bankalar Birliği telekonferansında TCMB Başkanı Uysal yaptığı açıklamada ekonomik aktivitelerin desteklenmesi adına ‘Finansal piyasaların ve aktarım mekanizmasının etkin çalışması için Bankamız(TCMB) tüm politika araçlarını güçlü bir şekilde kullanacaktır’ dedi.

Dün hem ABD endekslerinde hem de GOÜ kurları günü pozitif tamamladı. Dolar endeksinin dünden bugüne 101 sınırından 98’li seviyelere kadar gerilemesi ile kurda 6.38 desteği test edildi ve bu destek kırılırsa USDTRY’de 6.33 çevresine gerileme olabilir.

Spot USDTRY; 6.43 – 6.47 seviyelerinin gün içi direnç olarak, aşağıda ise 6.38 – 6.33 seviyelerinin destek olarak kullanılabileceğini önermekteyiz. USD/TL Mart kontratında ; Gün içi direnç seviyesi 6.45 – 6.49 ; destek seviyeleri de 6.40 – 6.35 olarak kullanılabilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN