Dolar Yorumları / Garanti BBVA Yatırım – (26.03.2020)

Son günlerde küresel piyasalardaki gelişmeler yurt içi ortamda ve Türk Lirası üzerinde doğrudan etki yaratıyor. Hastalık salgını ile beraber oluşan sağlık riskleri yanı sıra insanlar dışarı çıkamadığı için ekonomik aktivitelerin de durma noktasına gelmesi global ölçekte bir resesyon ihtimalini gündeme getirdi hatta ihtimalden ziyade dünya ekonomisinde bu yıl ne kadar daralma olacağı konuşulmaya başlandı. Son olarak önemli uluslararası kredi derecelendirme kuruluşlarından biri olan Moody’s Kovid-19 salgını nedeni ile küresel büyüme tahminini 2020 yılı için %2.6’dan (-)%0.5 seviyesine indirdi.

Dün hem ABD endekslerinde hem de GOÜ kurlarında karışık bir seyir vardı. Dünü yatay kapatan Türk Lirası’nda bugün güne başlarken Dolar’a karşı yaklaşık %0.65 değer kaybı söz konusu. Spot USDTRY; 6.48 – 6.52 seviyelerinin gün içi direnç olarak, aşağıda ise 6.41 – 6.38 seviyelerinin destek olarak kullanılabileceğini önermekteyiz. USD/TL Mart kontratında ; Gün içi direnç seviyesi 6.50 – 6.54 ; destek seviyeleri de 6.42 – 6.39 olarak kullanılabilir.

PİYASA ANALİZLERİNİZİ CANLI VE ÜCRETSİZ YAPIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin