Dolar Yorumları / Garanti BBVA Yatırım – (17.04.2020)

Virüs salgınının sürmesi ABD başta olmak üzere tüm dünya ekonomilerini olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Ekonomik aktivitelerde yavaşlama ile beraber neredeyse tüm makro verilerin bozulduğu izlenirken buna bağlı olarak hisse senedi piyasalarındaki endişe fiyatlamaları devam ediyor. Dün ABD’de perakende satışlar ve sanayi üretimi verileri oldukça düşük geldi. Fed Bej kitap raporunda ise istihdam kaybının yüksek seviyelerde olduğu önümüzdeki aylarda daha yükselmesi beklendiği belirtildi. Bu tabloda gelişmekte olan piyasalar da fonlama sıkıntısı çekerken Fed ve IMF gibi kurumlar likidite konusunda destek olmak için adımlar atıyor.

ABD vadeli endeksleri güne satış ile başlıyor ve GOÜ para birimleri üzerindeki baskı bugün de devam ediyor. TL dün göreceli olarak daha iyi performans sergiledi ancak yine de %1.4 değer kaybetti.

Spot USDTRY; 6.93 – 6.95 seviyelerinin gün içi direnç olarak, aşağıda ise 6.87– 6.82 seviyelerinin destek olarak kullanılabileceğini önermekteyiz.

USD/TL Nisan kontratında ; Gün içi direnç seviyesi 6.98 – 6.99 ; destek seviyeleri de 6.93 – 6.84 olarak kullanılabilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN