Dolar Yorumları / Garanti BBVA Yatırım – (14.04.2020)

Avrupa’da Paskalya sonrası tatili nedeni ile dün bir çok ülkede piyasalar kapalıydı. Global tarafta virüs salgınının kontrolsüz ilerlemesi sonucunda hisse piyasalarında karışık seyir söz konusu. Her ne kadar Fed, ABD ekonomisinin bu salgın durumundan en az hasarı alması için gerekli para ve maliye politikası adımlarını atmış olsa da neticede pandemi bitmeden ekonomideki aksaklığın gerçek boyutu net şekilde ortaya çıkamıyor. Dün gelişmekte olan ülke para birimleri dolara karşı bir miktar baskılıydı.

Yurt içinde hafta sonu BDDK tarafından alınan türev işlem(swap/opsiyon/forward) kararı sonrasında yurt dışı ile yapılan işlemlerin limitleri azaltıldı. Bu durum piyasanın büyük ölçüde kendi içinde fiyatlanmasına sebep olurken, yabancıların mevcut TL pozisyonlarında likidite eksikliği oluşması durumunda Türk Lirası cinsi varlıklarda satışı gündeme getirebilir. Spot USDTRY; 6.79 – 6.80 seviyelerinin gün içi direnç olarak, aşağıda ise 6.73– 6.69 seviyelerinin destek olarak kullanılabileceğini önermekteyiz.

USD/TL Nisan kontratında ; Gün içi direnç seviyesi 6.83 – 6.87 ; destek seviyeleri de 6.78 – 6.74 olarak kullanılabilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN