Dolar Yorumları / Garanti BBVA Yatırım -(10.04.2020)

Bir yandan IMF Başkanı’ndan gelen ‘Türkiye dahil her üye ile yapıcı temaslarımız var’ açıklaması Türk Lirası açısından pozitif fiyatlamaları oldukça hızlandırdı diğer yandan ise Fed’in yeni 2.3 trilyon dolarlık kredi paketi dolar endeksinde zayıflamaya neden oldu. İki durum birlikte USDTRY kurunda sert düşüş hareketine zemin oluştururken dün kurda gün içinde görülen en yüksek seviye olan 6.79’dan haber akışları ile beraber 6.62 seviyesine kadar gerileme izlendi.

Aynı şekilde doların zayıflaması ile gelişmekte olan ülke para birimlerinde de değer atışları izlenirken ABD’de endekslerin olumlu fiyatlanması da bu duruma önemli bir etken oldu. Bugün Avrupa ve ABD piyasaları paskalya tatili nedeni ile kapalı. AB ülkeleri 540 mlr Euro kurtarma paketi konusunda anlaşma sağladı. Türkiye 5Y CDS primleri 625 bp’den 560 bp’a geriledi. Spot USDTRY; 6.72 – 6.76 seviyelerinin gün içi direnç olarak, aşağıda ise 6.66– 6.61 seviyelerinin destek olarak kullanılabileceğini önermekteyiz.

USD/TL Nisan kontratında ; Gün içi direnç seviyesi 6.77 – 6.81 ; destek seviyeleri de 6.71 – 6.66 olarak kullanılabilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN