Dolar Yorumları / Garanti BBVA Yatırım – (09.04.2020)

Dün kurda dar bant içerisinde düşük oynaklık seviyesinde işlemler izlendi. Aynı zamanda global piyasalarda özellikle ABD endekslerinde teşvik paketi beklentileri ve ekonominin yeniden açılıp çalışma hayatının başlaması ihtimali ile yüzde 3 civarında yükseliş ve iyimser fiyatlamalar kaydedildi. Bununla birlikte dün yurt içi hisse piyasaları da günü hafif yükselişle tamamlarken gösterge tahvil faizi 12% çevresinde fiyatlandı. Gelişmekte olan ülke para birimleri üzerinde fazla baskı hissedilmeyen bir günün ardından bugün yine yatay bir görünüm mevcut. Türkiye 5 Yıllık CDS primleri önceki güne göre düşmüş olsa da hala 600 baz puan üzerinde, bu durum da Türk Eurobondlarının cazip getiri fırsatı sunmasını sağlıyor.

USDTRY’de 6.69 destek bölgesinin aşağı kırıldığı izlenirse fiyatlamalar 6.62 çevresine kadar gerileyebilir. Spot USDTRY; 6.79 – 6.82 seviyelerinin gün içi direnç olarak, aşağıda ise 6.73– 6.6950 seviyelerinin destek olarak kullanılabileceğini önermekteyiz.

USD/TL Nisan kontratında ; Gün içi direnç seviyesi 6.85 – 6.88 ; destek seviyeleri de 6.79 – 6.75 olarak kullanılabilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN