Dolar Yorumları / Garanti BBVA Yatırım – (08.04.2020)

Geçtiğimiz iki günde özellikle ABD’de hastalığın ilerleme hızında düşüş beklentileri ile endekslerde olumlu fiyatlamalar görmüştük. Bunun yanı sıra Fed’in swap ve ABD tahvili karşılığı dolar likiditesi verme hamlelerinden yararlanamayan ülkeler için IMF’in likidite sağlama programı gündeme geldi. Bu iki gelişme ile birlikte son iki günde tüm gelişen ülke para birimleri dolara karşı önemli ölçüde değer kazanırken dün Türk Lirası’nın da bu duruma paralel hareket ettiğini izledik.

USDTRY’de 6.79’lu seviyeler test edildikten sonra dün TL varlıklarda özellikle borsa ve kur tarafında başlayan olumlu fiyatlama dalgası ile birlikte CDS primlerimizde de (670’lerden 620 baz puanlara kadar düştü) gevşeme oldu ve kur tarafında 6.69’lara gerileme kaydedildi. ABD dün eksi kapandı bugün ise yatay, küresel iyimserlik sınırlı sürüyor bu durum GOÜ kurlarına baskı yaratabilir.

Spot USDTRY; 6.79 – 6.83 seviyelerinin gün içi direnç olarak, aşağıda ise 6.73– 6.68 seviyelerinin destek olarak kullanılabileceğini önermekteyiz.

USD/TL Nisan kontratında ; Gün içi direnç seviyesi 6.85 – 6.89 ; destek seviyeleri de 6.79 – 6.74 olarak kullanılabilir

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN