Dolar Yorumları / Garanti BBVA Yatırım – (07.04.2020)

ABD’de salgının kontrol edilebilmesi ile ilgili umut verici gelişmeler sonrasında dün ABD endeksleri günü yüzde 7 seviyesinde yükselerek kapattı. Yurt içinde özellikle borsa tarafında bu iyimser fiyatlamaların yansımasını gördük ancak faiz ve kur tarafında baskı hissedilmeye devam edildi. Gelişmekte olan ülke para birimlerinde dün dolara karşı değer kazanan bir tablo vardı ancak Türk Lirası bu durumdan yararlanamadı ve günü 6,75-6,79 bandında yoğunlukla işlem görerek tamamladı. Türkiye 5 yıllık CDS primlerinin 670’li seviyelere yükselmiş olması Türk Lirası cinsi varlıklardaki baskıyı bir miktar artırırken aynı zaman tahvil piyasasında da faizlerin zaman zaman yukarı yönlü olduğunu görüyoruz.

Bugün ABD endeksleri vadeli fiyatlamaları güne hafif satıcılı başlıyor. Spot USDTRY; 6.79 – 6.85 seviyelerinin gün içi direnç olarak, aşağıda ise 6.73– 6.68 seviyelerinin destek olarak kullanılabileceğini önermekteyiz.

USD/TL Nisan kontratında ; Gün içi direnç seviyesi 6.85 – 6.91 ; destek seviyeleri de 6.79 – 6.74 olarak kullanılabilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN