Dolar Yorumları / Garanti BBVA Yatırım – (06.04.2020)

Küresel boyutta salgın sürerken ABD ve Avrupa’da hastalık sayısı yüksek olan bazı ülkelerden bu sayıların yavaşladığına ilişkin haberler geldikçe zaman zaman global piyasalarda olumlu fiyatlamalara şahit oluyoruz. OPEC toplantısının ertelenmesi petrol fiyatlarını baskılıyor. Haftaya başlarken ABD vadeli endeks fiyatlamalarının %3’ün üzerinde primli olduğunu görüyoruz. Fitch, Güney Afrika’nın kedi notunu düşürdü. Bu durum diğer gelişen ülke piyasaları üzerinde de baskı yaratacak bir unsur olarak karşımıza çıkabilir. Özellikle GOÜ ekonomilerinin daha kırılgan yapıda olması ile birlikte kredi notlarının daha aşağılara inme riski piyasalarındaki karışık fiyatlamaların ve para birimlerindeki baskının ana sebepleri arasında gösterilebilir.

USDTRY haftaya 6,7355 ile açılış yaparken Güney Afrika Randı ve Meksika Pezosu’nda dolara karşı %1 üzerinde kayıp söz konusu. 6.80 direnç, 6,70 ise destek. Spot USDTRY; 6.77 – 6.80 seviyelerinin gün içi direnç olarak, aşağıda ise 6.70– 6.66 seviyelerinin destek olarak kullanılabileceğini önermekteyiz.

USD/TL Nisan kontratında ; Gün içi direnç seviyesi 6.83 – 6.86 ; destek seviyeleri de 6.76 – 6.72 olarak kullanılabilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN