Dolar Yorumları / Garanti BBVA Yatırım – (02.04.2020)

Virüs salgınının gidişatına ilişkin paniğin artmasıyla birlikte dün piyasalarda negatif fiyatlamaların yoğunlukta olduğu koşullar ön plandaydı. Özellikle ABD’de önümüzdeki iki haftanın hastalığın seyri açısından kritik ilan edilmesi, korkunun finansal piyasalara da yansımasında en önemli etken oldu. Gelişen ülke para birimleri dolara karşı yüzde 2-3 seviyelerine varan değer kayıpları ile günü kapattı. Bugün ise ABD vadeli endekslerinde dünkü yüzde 4 düşüşün ardından bir miktar pozitif fiyatlama yapıldığını görüyoruz.

Bu durum G.O.Ü. Kurlarına da olumlu şekilde yansıyabilir. Türk Lirası dün %1’in üzerinde değer kaybetti. USDTRY kurunda 6.70 seviyesi görüldü ancak bu seviyenin üzerinde yurt dışının da bugün göreceli olarak daha olumlu olmasından dolayı kalıcılık olmayabilir.

Spot USDTRY; 6.72 – 6.75 seviyelerinin gün içi direnç olarak, aşağıda ise 6.63– 6.58 seviyelerinin destek olarak kullanılabileceğini önermekteyiz.

USD/TL Nisan kontratında ; Gün içi direnç seviyesi 6.78 – 6.81 ; destek seviyeleri de 6.69 – 6.65 olarak kullanılabilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN