Dolar Yorumları / Forex Koçu – (25.09.2018)

Günlük Dolar/TL Paritesi Yorumu

Dün TL’nin pozitif ayrışarak 6.0490 seviyelerine kadar gevşediğini takip ederken, bu değer kazanımına etki eden haberin detaylarına bakarsak ABD dışişleri bakanı Mike Pomeo’nun 12 ekimde gerçekleşecek olan Rahip Brunson davasında tahliye yönünde karar olması muhtemel açıklaması üzerine TL’de değer kazanımları yaşandı. Fakat bugün başlayacak olan FED toplantısı ve olası bir faiz artırımında kalıcı olup olmayacağını TL bazında da izlemek gerekecek. Dün açıklanan verilere bakarsak son zamanlarda yaşanan kur hareketinin etkileri yeni yeni görülmeye başlanıyor, eylül ayı kapasite kullanım oranı %76.2 gelirken imalat güveni ise %89.6 gelerek düşüş kaydetti. Kredi derecelendirme kuruluşu Fitch piyasada devam eden dalgalanma ve para birimindeki zayıflık nedeniyle Türk bankalarının Döviz likidite riskinin yükseldiğini bildirirken, bugün yurt içinde açıklanacak bir veri bulunmazken siyasi gelişmeler TL üzerinde etkili olacaktır.

USDTRY paritesine teknik olarak bakarsak 5.00 seviyelerine tekrar gelmek için en önemli destek noktası 6.0203 seviyesi güçlü durmakta. Kırılırsa 5.8935 ve 5.6112 seviyeleri takip edilebilir. Yukarı yönlü hareketlerde ise 6.3026, 6.4581 ve 6.7404 direnç seviyeleri takip edilecektir.

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin