Dolar Yorumları / Forex Koçu – (22.04.2019)

Yeni haftaya başlarken bir yandan sıcak yurt içi gündemi takip ediliyor. USDTRY tarafında Cuma günü 5.8000 seviyesinden kapanan paritede bugün alıcılı seyir izlemekteyiz ve 5.8300 seviyeleri test edilmiş durumda. Sebeplerine bakarsak Ana muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu katıldığı bir şehit cenazesinde saldırıya uğraması etkili olmakta. Öte yandan her ne kadar YSK kararı gelse de seçimlerin yenilenme ihtimali piyasalarda bir risk oluşturmakta. AK Parti ve MHP İstanbul’da seçimlerin yenilenmesi talebiyle Yüksek Seçim Kurulu’na olağanüstü itirazlarını yapmıştı. YSK’nın, her iki partinin itirazı Pazartesi(bugün) görüşmeye başlaması bekleniyor. Bu hafta yurt içinde siyasi gelişmeler haricinde bugün Nisan ayı tüketici güveni ve mart ayı merkezi hükümet borç stok rakamları Çarşamba günü ise Nisan ayı kapasite kullanım oranı rakamları takip edilecektir. TR CDS puanı bu sabah itibariyle 470 BPS civarında seyretmekte. Ayrıca son olarak ABD’nin Türkiye’nin de içinde bulunduğu ülkelere İran’dan petrol alma muafiyetini uzatılmayacağını açıkladı.

USDTRY paritesine teknik olarak bakarsak yukarı yönlü trend hareketi devam ederken 5.8288 noktasının yukarı yönlü kırılması TL aleyhine olarak yorumlanırken kapanış rakamları önemli olacaktır. Bu seviye üstünde devam etmesi durumunda 5.8532 ve 5.8973 direnç noktaları takip edilecek. Aşağı yönlü hareketlerde 5.7847, 5.7650 ve 5.7209 destek noktaları takip edilebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN