Dolar Yorumları / Forex Koçu – (18.03.2019)

Yurtiçi piyasalara bir göz atarsak kur tarafı Dolarda 5.43 – 5.47 gibi dar bir bantta hareket etti. Özellikle cuma kapanışından önce Dolar Endeksi tarafından gelen aşağı yönlü hareketinde etkisi ile gelişmekte olan ülkelerin para birimlerinde Dolara karşı güçlü bir yükseliş izlendi. İki saatlik bir süre zarfından 5.47 seviyelerinden 5.44 noktasına doğru gevşeme önemli.

Teknik açıdan ise hala yükseliş kanalı içerisinde olduğumuz gözlenmekte. Kritik 5.46 seviyesinin kırılması ile birlikte 5.48 ve 5.54 seviyesi yukarıda önemli dirençler olabilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 5.42 pariteye ilk destek olarak karşımıza çıkıyor. Bu seviyenin aşağısında ise 5.36 noktası ikinci desteğimiz. Makro ekonomik datalara geldiğimizde ise Cuma günü gelen Çeyrek İşsizlik rakamları bekleneni karşılayamadı. %13.5 olarak gelen veri piyasa açısından negatif yorumlandı diyebiliriz.

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin