Dolar Yorumları / Forex Koçu – (15.04.2019)

Yurt içinde açılıştan itibaren alıcılı bir USDTRY paritesi izlenirken 5.7848 seviyesinde bir parite izlemekteyiz. Gelişmelere bakarsak Uluslararası Para Fonu (IMF) Avrupa Departmanı Direktörü Poul Thomsen, Türkiye için sıkı para politikasının ve enflasyon beklentilerini yeniden kontrol altına almanın kritik önemde olduğunu belirtti. İMF bahar toplantısında sunum yapan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Murat Çetinkaya, ekonomideki “dengeleme eğiliminin” daha belirgin hale geldiğini belirterek, “Cari dengedeki iyileşme eğiliminin sürmesi bekleniyor. İç talep koşullarındaki gelişmeler ve para politikasındaki sıkı duruş, enflasyon göstergelerinde bir miktar iyileşmeye yol açmıştır.” ifadelerini kullandı. Bugün Yurt içinde Mart ayı bütçe dengesi ve Çeyreklik işsizlik ortalaması rakamları takip edilecek.

USDTRY paritesine teknik olarak bakarsak yükseliş trendine devam eden paritede geçtiğimiz haftalarda denenen 5.8179 seviyesi önemli olacaktır. Aşılması durumunda 5.8694 ve 5.9641 direnç noktaları izlenebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 5.7222, 5.6770 ve 5.5813 destek noktaları izlenebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN