Dolar Yorumları / Forex Koçu – (12.09.2018)

Günlük Dolar/TL Paritesi Yorumu

Haftanın üçüncü işlem günüde yurt içinde özellikle kur tarafında sakin bir hava varken gözler yarınki Para Politikası Toplantısında olmaya devam ediyor. Bugün özellikle siyasi cephede önem arz eden Rahip Brunson için duruşma günü. Mahkemeden çıkacak herhangi bir sonuca karşı piyasanın tepkisi hassas olacaktır. Bir diğer jeopolitik risk olan İdlib’te konusunda ise İngiltere Birleşmiş Milletler daimi temsilcisi yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yazdığı makaleye atıfta bulunarak Türkiye’nin görüşlerine katılıyoruz açıklaması geldi. Şirketler cephesinde ise Moody’s yaptığı açıklamada not verdiğimiz Türk şirketlerinin refinansman çevirme gücünün yüksek olduğunu açıkladı. Yurt içinde herhangi bir veri akışı olmaması bugün de Merkez Bankası öncesi sakin ve yatay bir gün beklememize sebep oluyor.

USDTRY paritesine teknik olarak bakarsak dar bir kanal içinde fiyatlanmaya devam etmekte. Bu durum sıkışmaya sebep oluyor ve yarın faiz kararı sonrası ciddi volatilite beklenebilir. Destek noktası olarak 6.3995, 6.3745 ve 6.3038 noktaları takip edilebilir. Yukarı yönlü hareketlerde ise 6.4702, 6.5159 ve 6.5866 noktaları takip edilebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN