Dolar Yorumları / Forex Koçu – (11.01.2019)

Günlük Dolar/TL Paritesi Yorumu

Yurt içinde bugün merkez bankası beklenti anketi ve cari denge rakamları takip edilecek. Bu gece açılıştan itibaren yatay hareket eden USDTRY paritesi 5.4100 seviyelerinde dengelenmeye çalışması ve aşağı yönlü iştahın kaybettiğini teknik olarak yorumlayabiliriz. Paritede düşüşün sınırlanmasını ekonomide var olan talep daralması beklentisi ve hala yüksek olan enflasyon beklentisi olarak yorumlanabilir. Seçim ekonomisi ve genişleyici maliye politikaları şu an için piyasa oyuncuları tarafından izle gör pozisyonuna geçmesine sebep olurken önümüzdeki günlerde gelecek olan datalar ile birlikte TL hareketleri yakından takip edilecektir.

USDTRY paritesine teknik olarak bakarsak 5.4181 önemli bir destek noktası günlük grafikte göze çarparken RSİ tarafında yukarı yönlü hareketlerde gelen iştahsızlık da TL destekler yönde. Aşağı yönlü hareketlerde 5.3746,5.3370 ve 5.2265 destek noktaları takip edilirken yukarı yönlü hareketlerde ise 5.4811, 5.5481 ve 5.6555 direnç noktaları takip edilebilir.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin