Dolar Yorumları / Forex Koçu – (05.04.2019)

Yurt içinde borsa tarafında oluşan olumlu havanın USDTRY paritesinde yansımamış olması TL tarafında daha temkinli davranılmasına yol açarken, Kredi derecelendirme kuruluşu Standart and Poors (S&P) analistlerinden Frank Gill, “Şartlar değişmezse Türk özel sektörü borç çevirmenin üstesinden gelebilecek gibi” açıklamasını yaptı. Yapılan açıklamada, “Londra SWAP piyasasına yapılan müdahale önümüzdeki dönemde maliyetli olabilir” ifadesi kullanıldı. S-400 konusu çözülmesi sonrası Türk-Amerikan ilişkileri normalleşmesi sonrasında parite tarafında da bir rahatlama beklenebilir.
Bugün yurt içinde herhangi bir veri akışı bulunmazken, ABD tarafında açıklanacak olan tarım dışı istihdam verisi gelişen ülkeler para birimleri üzerinde de etkili olması beklenmekte.

USDTRY paritesine teknik olarak bakarsak saatlik ve 4 saatlik grafikte yer alan yükseliş trendi grafikte öne çıkarken, 5.6485 güçlü bir direnç olarak paritede yer alırken kırılması durumunda 5.7085 ve 5.8160 direnç noktaları takip edilebilir. Aşağıda ise 5.5410, 5.4935 ve 5.3860 destek noktaları takip edilebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN